Epidurale injectie
Bij een epidurale infiltratie injecteert de pijnarts een snelwerkende verdoving en een irritatieremmer in de epidurale ruimte in uw rug of nek.
De injectie kan van hoog tot laag in de rug worden gegeven. De epidurale ruimte ligt tussen de binnenzijde van het wervelkanaal en het harde ruggenmergvlies. Deze ruimte bevat bindweefsel, bloedvaten en zenuwwortels. Een zenuwwortel is het begin van een bundel zenuwen. De verdoving zorgt voor een snelle tijdelijke verdoving van de zenuwen. De irritatieremmer vermindert de zwelling van de zenuwen. Uw pijn kan hierdoor na enige tijd gaan afnemen.
Deze behandeling wordt uitgevoerd door de pijnspecialist en vindt plaats onder röntgendoorlichting.
Resultaat
Het effect van de behandeling is na een aantal dagen tot weken goed te beoordelen. Vooral de irritatieremmer heeft inwerktijd nodig. Eventueel kan de injectie na enige tijd( maximaal 4x per jaar) herhaald worden.